וג'יפוד עוזר לשמור על כדור הארץ

כולנו מסכימים שבתחילת שנת 2020 התרחשו מספר אירועי מזג אוויר חמורים. ללא קשר לפוליטיקה או אפילו לעמדתך לגבי שינויי האקלים אנו מאמינים שאפשר לומר בביטחון שיש לנו צורך לפעול לשיפור המצב.

מסיבה זו החלטנו במטה הראשי של חברת וגפוד שלא לשתוק לגבי סוגיית היזמות הירוקות. זה הזמן שלנו לצעוק מעל כל הגגות [האכילים] ולהסביר כיצד וגפוד עוזרת להציל את כדור הארץ. אנו כותבים חוברת זו בתקווה שהיא תיתן השראה לבני אדם באשר הם, להתחיל ו/או להמשיך יוזמות ירוקות ולממש את החזון הסביבתי בו אנו משתמשים כמסגרת חשיבה לכל מטרות הייצור העתידיות.

האם אנו מושלמים? לא. אנחנו עדיין עובדים על קבלת הסמכה לנטרול הפחמן גם בתוך המשרד וגם במחסני החברה.

 

עושים זאת קל לגדל את האוכל שלך 

Making It Easy to #GrowYourFood 

vegepod in the smoke

 "לגדל את האוכל שלך בעצמך, בחצר האחורית, על הגג או ברחבי העיר, עולה על סוגי המאמצים של הפרט לסייע לסביבה. זהו תקן הזהב המוחלט של בקרת הנפקה".

אריק טונסמייר, חוקר בכיר בפרויקט "הנמכת מפלס המים" ומחבר הספר "פתרון חקלאות הפחמן".

 

קודם כל, וגפוד קמה על מנת לעזור לאנשים לגדל מזון בעצמם באדמה ליד ביתם, בצורה אורגנית ללא זיהום. המטרה היא שלא להזדקק להובלה ממרחק גדול וללא אריזת עודפי מזון. אנחנו הננו בדיוק הפתרון איליו מתייחס אריק למעלה. זה כשלעצמו אמור להיות מספיק, אבל, בנוסף לייצור ואספקת משטחים שהם ערוגות לגידול עצמי של מזון, אנחנו חושבים שמוצרי וגפוד מוסיפים נקודות זכות משמעותיות לסביבה. נכון שישנם בינכם כאלו השואלים את עצמם: "באמת? האם מרכיבי הפלסטיק אינם מזיקים לסביבה?" ובכן, העובדה היא שלא. והסיבות הן כלהלן:

 

 עמידות

Vegepod parts 

הערוגות שלנו מיוצבות ב אולטרה סגול, והן חזקות ועמידות במיוחד, ויכולות להחזיק מעמד עד כ- 10 שנים – כלומר, טביעות הרגל הפחמניות שהן משאירות נמוכות בהרבה מרוב הערוגות/מצעים העשויים עץ וברזל.

בניגוד למצעי/ערוגות עץ העשויות להרקיב ומצבן יכול להידרדר מעבר לשימוש יעיל תוך שנה שנתיים, ומחייבות החלפה [הן גם עשויות להישבר, מה שקורה לעיתים קרובות עקב טיפול לא נכון בעץ, מה שהופך שימוש בהן לבחירה לא מוצלחת.]

בואו נבחן תהליכים שצריך להקפיד לבצע בכל שנתיים כדי להחליף ערוגות/מצעי עץ שהרקיבו:

 1. קודם כל, כדי להזין צמיחה מהירה של עצים למטע או חורש מניב עץ לתעשייה נדרשת אנרגיה.
 2. מישהו צריך לכרות את העצים וצריך להשתמש במנוף כדי להניח את גזעי העצים שנכרתו במשאיות הצורכות דלק ממקור פוסילי כדי להוביל את העצים למנסרה.
 3. לאחר מכן יש לעבד את העץ במנסרה.
 4. לארוז שנית את התוצרים למוצרים מכירים.
 5. להעמיס אותם שוב על משאיות ואו על ספינות משא מונעות דלק פוסילי להובלה ליעדים מעבר לים.
 6. אחסון המוצרים בחנויות או מחסנים כדי שהצרכנים יוכלו לרכוש את המארזים הביתה או למפעל לצורך בניית המוצר הסופי, וכד'.

טביעת הרגל הפחמנית של כל קילומטרז' ההובלה, בנוסף לאלו של כל סוגי העיבוד והשינוע הן ממש עצומות.

 

 יכולת למחזור

recyclable

בהמשך לנאמר לעיל, היו שהביעו דאגה שיתכן באמת שבסיסי הפלסטיק שלנו מחזיקים מעמד זמן ארוך מדי, תכונה היכולה להיות רעה לסביבה היות והם אינם מתכלים. אנו שמחים לציין שערוגות הוגפוד שלנו אינן עושות שימוש בפלסטיק לשימוש יחיד, כל אחד מחלקי המוצר שלנו ניתן למחזור ב 100%. אפשר לשים כל חלק ממנו חזרה למסלולי המחזור הזמינים היום לכל מוצרי הצריכה הביתית.

 

בטיחות למזון

capsicum from raised garden bed

  כל חומרי הפלסטיק בהם אנו משתמשים קבלו אישור בטיחות למזון. חומרי פלסטיק דרגה 5 שאינם נדיפים או נשטפים, ואינם מכילים  BPA.

  מה שאי אפשר לומר על סוגים שונים של עץ מעובד, ערוגות/מצעי ברזל ואפילו על חומרים ממוחזרים כמו תיבות קלקר, צמיגים או מכלי פלסטיק אחרים. למעשה זוהי הסיבה שאיננו מייצרים את ערוגות הוגפוד שלנו מפלסטיק ממוחזר. רבים חושבים שפלסטיק ממוחזר הוא האפשרות הטובה ביותר, אבל לאור העובדה שכמות בלתי ספירה של סוגי פלסטיק שונים ממוחזרים בכל אצווה, אף אחד לא יכול להתחייב שכולם בטיחותיים למזון. פלסטיק ממוחזר הוא מעולה לסיפונים רחבות ורהיטים אבל איננו מתאים למכלים לגידול מזון.

   

  שימוש יעיל במים 

  חלק עליון: סימן אישור לשימוש חכם במים מים

  חלק תחתון:  רסס עדין בנפח גבוה;  השקאה עצמית ממאגרי מנדף;   80% פחות השקאה. 

  כעת וגפוד  קיבל ואושר ע"י סימן אישור לשימוש חכם במים

  האישור התקבל לאחר 12 חודשי בדיקות במעבדה עצמאית של אוניברסיטת מערב סידני, והערכה עצמאית של פנל המומחים של סמרט-ווטר-מרק, סימן לשימוש חכם במים. אני ממש גאים שקבלנו את אחד מהאישורים האמינים ביותר ברמה הגלובלית לשימוש חכם במים לחוסן סביבתי. זה מאשר מה שכל משתמשי וגפוד כבר יודעים ומתנסים מדי יום:

  1. חייבים לחסוך במים.
  2. עושה בדיוק מה שכתוב על האריזה.
  3. חייב להתאים לתקן האוסטרלי.
  4. חייב להיות עמיד סביבתית. 

  הודות לבסיסים המנדפים של מצעי ערוגות וגפוד, יש חיסכון של עד 80% בשימוש במים בהשוואה לגנים תקניים

   

  אין צורך בקוטלי עשבים או קוטלי מזיקים 

  pest proof raised garden bed

  הוגפודים שלנו משתמשים בכיסוי רשת דקה במיוחד – זאת אומרת, השתילים שלנו מוגנים גם מעשבים וגם ממזיקים, כך שיש פחות צורך להשתמש באמצעים מזיקים כמו קוטלי עשבים או קוטלי מזיקים. אפיריון הרשת עושה את כל ההגנה בצורה אורגנית.

   

  ידידותי לבעלי חיים 

  הרשת המתוחה והעדינה במיוחד היא בעל חורים קטנים שאינם מהווים סכנה לשלומם של מזיקים גדולים יותר כמו ציפורים, עטלפים או בעלי חיים אחרים שלפעמים נלכדים ו/או מסתבכים ברשתות פרושות בצורה חופשית מדלדלת שהחורים בהן גדולים יותר.

   

  אז, האם וגפוד הוא מוצר בר קיימא?

  man with vegepod

  כן, בהחלט. בעולם המורכב של היום, קיימות איננה פשוט רק 'להשתמש בחומרים טבעיים'. קיימות היא הדרך בה אנו בוחנים את ההשפעה החיובית נטו שיש למוצר על העולם ועל האנשים החיים בו. כמה פעמים אנשים ישתמשו במוצר? האם המוצר מעודד תוצאות חיוביות? האם החומרים ניתנים למחזור?  כפי שהסברנו בהתחלה, איננו טוענים לשלמות, אבל אנחנו וגם לקוחותינו, פועלים בכיוון פתרונות לטווח ארוך להפחתת טביעת הרגל הפחמנית.  אנו מכירים בעובדה שעל מנת להשיג את היעד הסופי, שתוצאות חייבות להיות מדידות וברורות. אנו גאים בכך שנרתמנו למטרה ושאנחנו מתקדמים בדרך להשגתה. אנו נלהבים לראות את תנועת "גדל את מזונך" משגשגת ומאושרים להיות חלק ממנה.

   

  וג'יפוד ואת/ה עוזרים לשמור על כדור הארץ. היי/ה גאה בכך.

   [תרגום הכתבה] מה- 20.3.2020

  https://vegepod.co.il/blogs/news-1/vegepod-is-helping-to-save-the-planet

   היו הראשונים להגיב

   כל התגובות עוברות בקרה לפני פרסומן